رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

نگاه ویژه صداوسیمای مرکز قزوین به مسائل فرهنگی وتاریخی استان - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

نگاه ویژه صداوسیمای مرکز قزوین به مسائل فرهنگی وتاریخی استان


صداوسیمای مرکز قزوین نگاه ویژه ای به حوزه فرهنگ و تاریخ استان دارد.
مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین با اشاره به جایگاه ممتاز قزوین در تاریخ و فرهنگ کشور افزود: صداوسیمای مرکز قزوین در راستای اجرای مأموریت و رسالت ذاتی خود و بمنظور معرفی هرچه بیشتر ظرفیت ها و توانمندی های استان در حوزه ی فرهنگ و هنر بومی استان برنامه های مختلفی تهیه، تولید و پخش می کند.
اکبری گفت: پخش برنامه هایی همچون «روزی روزگاری قزوین» که نگاهی تحلیلی به تاریخ ورویدادهای تاریخی قزوین دارد، «پرنیان» که ضمن معرفی هنرمندان، مفاخر و اماکن تاریخی استان نگاهی ویژه هم به هنر خوشنویسی قزوین دارد، «شاعرانه» که شعرا، سخن سرایان و ادبای قزوین را به مخاطبان معرفی می کند،
«یه جای خوب» که فرهنگ های بومی محلی روستاهای استان را در رسانه منعکس می نماید و همچنین برنامه های رادیویی  «گنجینه» که منظومه ای از آئین های بومی استان در نقاط مختلف است که با هدف صیانت از این آیین ها در رسانه منعکس می شود و همچنین برنامه ی «صدای روستا» که در راستای معرفی توانمندی های روستاها بویژه ظرفیت های فرهنگی مناطق روستایی از صدای مرکز قزوین می شود که این اقدامات گوشه ای از اهتمام صداوسیمای مرکز قزوین در حوزه ی فرهنگ و هنر است.
وی بیان داشت: استان قزوین بعنوان یکی از استان های ممتاز کشور است که دارای تنوع جمعیتی و تکثر آداب و رسوم است که صداوسیمای مرکز قزوین این موضوع را بعنوان یکی از مهمترین مؤلفه ها در تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی در دستور کار دارد.
اکبری تصریح کرد طی یکسال گذشته صداوسیما ی مرکز قزوین بیش از 19 هزار و 400 دقیقه برنامه ی رادیویی، تلویزیونی و خبری با موضوع تاریخ و فرهنگ تهیه، تولید و پخش کرده است که این حجم برنامه بیانگر اهتمام رسانه در معرفی ویژگی های فرهنگی و تاریخی استان است.
اکبری خاطر نشان کرد: صداوسیمای مرکز قزوین در حوزه فضای مجازی هم با تهیه و تولید قطعات مالتی مدیا با موضوعات فرهنگی و تاریخی همچون معرفی مفاخر، مشاهیر و اندیشمندان استان، اماکن و بناهای تاریخی، شخصیت های علمی، فرهنگی، هنری و معرفی موسیقی های استان در قالب تولیدات ویژه وب سایت جهت بارگذاری در پایگاه اطلاع رسانی مرکز، وب سایت نگاه ، خبرگزاری و شبکه های اجتماعی تلگرام و سروش و اینستاگرام توجه ویژه ای به مسائل فرهنگی تاریخی استان دارد.
منبع: روابط عمومی مرکز قزوینشهدای مرکز

سخن بزرگان

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

من عائده ، حرم الله علیه رایحة الجنة. کسى که با او ( حسین ) عناد ورزد ، خداوند رایحه بهشت را بر او حرام گرداند. ( کتاب بحار الانوار 35/405 و احقاق الحق 9/202)

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین