سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

هشدار دامپزشکی آبیک نسبت به خرید ماهی تازه - نمایش محتوایی خبر

 

 

هشدار دامپزشکی آبیک نسبت به خرید ماهی تازه

دامپزشکی آبیک نسبت به خرید ماهی تازه به شهروندان هشدار داد.

رئیس اداره دامپزشکی آبیک از تخلف احتمالی عرضه ماهی منجمد یخ زدایی شده به جای ماهی تازه خبر داد و گفت: به شهروندان توصیه می شود نسبت به عرضه و تهیه ماهی تازه جنوب دقت لازم را داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرتضی یعقوبی افزود: از آنجا که ماهیان صید شده در جنوب کشور از طریق ناوگان حمل و نقل زمینی و کانتینرهای یخچال دار به سایر استا ن های کشور ارسال می شوند انتقال این فرآورده به صورت تازه با در نظر گرفتن شرایط حمل آبزیان در دمای صفر تا 4 درجه سانتیگراد، دشوار خواهد بود.
وی، مصرف مدت زمان آبزیان را 3 تا 7 روز پس از صید اعلام و یادآور شد: پس از زمان تعیین شده برای مصرف، شکم ماهی باید خالی شده و برای مصرف در بخش صنایع فرآوری ارسال شود.
یعقوبی با اشاره به اینکه ماهی پس از صید بهتر است به صورت منجمد و با رعایت زنجیره سرمایی استاندارد نگهداری و به استان های دیگر انتقال داده شود، افزود: متاسفانه گاهی اوقات این مساله از سوی افراد سودجو برعکس شده و ماهی جنوب به صورت یخ زده به بازار آمده و با انجام یخ زدایی به جای ماهی تازه به فروش می رسد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک یادآور شد: با نظارت مستمر کارشناسان این اداره از مراکز عرضه فرآورده های دریایی سطح شهر، با متخلفان برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.
یعقوبی از شهروندان خواست در صورت مشاهده عرضه هرگونه فرآورده های خام دامی بدون مشخصات، مراتب را از طریق سامانه 1512 و یا سامانه پیامکی 50001512 به این اداره اطلاع دهند.
 منبع: خبرگزاری صدا و سیماجستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.