جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

همایش داوطلبان و سفیران سلامت در قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

همایش داوطلبان و سفیران سلامت در قزوین

همایش داوطلبان و سفیران سلامت در قزوین

همایش داوطلبان و سفیران سلامت با محوریت مبارزه با دیابت امروز در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در این مراسم گفت: مصرف روغن در جامعه دو برابر میزان مورد نیاز است که نیمی از آن روغن جامد است که باعث بیماری قلبی و عروقی می شود.
سیدسعید اسکویی با بیان اینکه 50 درصد جمعیت کشور تحرک ندارند گفت: در همین حال مصرف نمک در کشور 2 تا 3 برابر بیش از استاندارد و مصرف میوه و سیزیجات نصف مقدار استاندار است.
وی در باره دیابت هم گفت: مهم ترین عوارض دیابت و فشار خون بالا، پوکی استخوان است و فرد مبتلا به دیابت 13 سال از عمرش را به طور متوسط با ناتوانی زندگی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه 60 تا 70 درصد زنان اضافه وزن دارند گفت:زنان می توانند با داشتن الگوی درست زندگی تغییر در رفتار ایجاد کنند و از ابتلا به بیماری ها در سایر اعضای خانواده جلوگیری کنند.
مدیر گروه سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم گفت: 7 درصد جمعیت کشور معادل 5 میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند و این در حالی است که از هر دو نفر بیمار مبتلا  به دیابت یک نفر از بیماری خود بی اطلاع است.
یزدی گفت: 30 درصد مرگ و میرها در کشور ناشی از بیماری دیابت است که بر روی عملکرد کلیه ها، مغز و قلب به شدت اثرگذار است.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.