رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

همنوا با کلک(قسمت اول) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

همنوا با کلک(قسمت اول)

ابوالحسن محصص مستشاري استاد خوشنويسي و موسس انجمن خوشنويسان قزوين صبح روز سه شنبه 13مهر ماه پس از تحمل يك سال بيماري بر اثر سكته مغزي در سن 79 سالگي درگذشت.
    وي در سال 1310هجري شمسي در شهر قزوين در خانواده اي كه با هنر انس و الفتي ديرينه داشتند، ديده به جهان گشود.
    محصص مستشاري در دوران تحصيل ابتدايي الفباي هنر اصيل خوشنويسي را فرا گرفت و سپس به محفل درس استاد بزرگي چون شادروان علي اكبر كاوه كه آن زمان در كلاس هاي آزاد خوشنويسي هنرهاي زيباي كشور تعليم مي داد، راه يافت و در سال 1329موفق به دريافت گواهينامه شايستگي هنر خوشنويسي شد.
    محصص مستشاري در سال 1331 به عنوان دبير هنر دبيرستان هاي قزوين به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمد و مدت 30 سال در دبيرستان ها و دانشسراهاي قزوين به تعليم هنر پرداخت. وي در سال 1378لوح استادي از انجمن خوشنويسان ايران را كسب كرد، در سال 1379در مسابقات خوشنويسي مهر در سطح كشور مقام نخست را احراز كرد و در سال 1381 نيز به عنوان پيشكسوت نمونه ملي كشور در رشته ادبي و هنري انتخاب شد.
    ابوالحسن محصص مستشاري پس از اخذ گواهينامه ممتاز خوشنويسي از طرف انجمن خوشنويسان ايران، كلاس هاي خوشنويسي شعبه انجمن خوشنويسان را در قزوين بنياد نهاد.
    بالغ بر 300 اثر خطي و هنرهاي دستي از اين استاد برجسته به يادگار مانده است.
    پيكر اين هنرمند فقيد چهارشنبه 14 مهر ماه با حضور استاندار قزوين و مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي و اساتيد برجسته خوشنويسي كشور و هنرمندان قزوين از مقابل درب مجتمع فرهنگي هنري ارشاد اسلامي قزوين (ميدان ميرعماد) در ميان حزن اندوه مردم هنردوست قزوين و در پايتخت خوشنويسي ايران تشييع و به خاك سپرده شد.