جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

پشت صحنه دلیران تنگستان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

پشت صحنه دلیران تنگستان

پشت صحنه دلیران تنگستان

Backstage valiant Tangistan

سریال دلیران تنگستان توسط همایون شهنواز بر اساس نوشته ای از محمد حسین رکن زاده آدمیت در سالهای ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۲ در بوشهر، شیراز و تهران ساخته شد و در سال ۱۳۵۴ از تلویزیون ملی ایران در ۱۴ قسمت به صورت سیاه و سفید پخش گردید.

عوامل تولید سریال دلیران تنگستان :نویسنده و کارگردان: همایون شهنواز (براساس نوشته‌ای از محمدحسین رکن‌زاده آدمیت)-دستیاران کارگردان: سامی تحصنی و احمد سلیمانی-فیلمبرداران: مهرداد فخیمی، وانوش وارطانیان و فریدون قوانلو-دستیار فیلم بردار: نقشینه-تدوین: داود یوسفیان و منوچهر اولیائی-موسیقی متن: احمد پژمان و علی رهبری-طراح گریم : فرهنگ معیری-صداگذار: مصطفی مصطفوی-

نوع فیلمبرداری: ۱۶ میلیمتری، سیاه و سفید-بازیگران سریال دلیران تنگستان :  محمود جوهری در نقش «رئیس‌علی دلواری» // شهروز رامتین در نقش «خالوحسین دشتی» // اسماعیل داورفر در نقش «حاج محمدرضا کازرونی» // عنایت الله شفیعی در نقش «زائر محمد» // نعمت‌الله گرجی در نقش «حاکم بوشهر» // منوچهر آذر در نقش «واسموس» آلمانی // مستانه جزایری در نقش «زن رئیسعلی» // ولی شیراندامی در نقش «دریابیگی» // مجید شهباز در نقش «منشی کنسولگری» // حمید طاعتی در نقش «سید مهدی» // مهدوی فر در نقش «باقرخان» // یدالله محمد نژاد در نقش «تایدی» // هایگار حامدی در نقش «سلطان اخگر» // گورپال سینگ (بازیگر هندی) در نقش «گروهبان».

خلاصه ای از سریال: انگلستان به بهانه محاصره هرات، به جنوب ایران حمله می‌کند. «احمد تنگستانی» به همراه ۳۰۰ نفر دلاور، در قلعه‌ای ویران، به دفاع از ایران می‌پردازند. دو انگلیسی به دست مردم قطعه قطعه می‌شوند و دولت انگلیس به خونخواهی آنان، از آب و خشکی به مردم جنوب حمله می‌کند. «رئیس‌ علی دلواری»، مردم دلوار و تنگستان را متشکل و مسلح می‌کند و به دفاع از خاک میهن در مقابل تجاوز بیگانگان می ‌پردازد.