جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

ژله تزریقی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

ژله تزریقی

Loading the player...

ژله تزریقی

Injectable gel

برای تهیه ژله تزریقی ابتدا به ژله آلوئه ورا 2 قاشق پودر قند یا شکر اضافه کرده، به ازای هر یک لیوان آب جوش نصف لیوان آب سرد می ریزیم و به مدت نصف روز آن را در یخچال می گذاریم. خامه صبحانه را به خوبی هم زده تا از حالت سقتی خارج شود، مقداری شیر به خامه اضافه کرده تا یکدست شود و سپس رنگ های مجاز خوراکی که به صورت ژله ای یا مایع موجود است را به خامه اضافه می کنیم.

ابزار کار ما سرنگ است بنابراین غلظت خامه باید به حدی باشد که خامه براحتی درون سرنگ کشیده شود و از قسمت سوزن خارج شود.در اینجا برای گل مورد نظر از 3 رنگ استفاده می کنیم.علاوه بر سرنگ به کاردک هم نیاز داریم. برای پرچم گل، سوزن سرنگ از مرکز ژله، عمود به صورت رفت و برگشت به ژله وارد می شود.

پرچم گل را به صورت یک رنگ یا دو رنگ می توانیم کار کنیم. مرحله بعد مرحله ساخت گل است. از نزدیکترین قسمت پرچم، کاردک را به صورت عمود وارد کار کرده، سرنگ را پشت سر کاردک می بریم و تزریق می کنیم. در مرحله دوم دست را کمی اریب کرده و کار را ادامه می دهیم. قسمت های اضافه ژله را با قاشق از روی کار برمی داریم. در ردیف بعد دست را کمی اریب تر می گیریم. در هر قسمت کاردک را تمیز می کنیم و قسمت های اضافی ژله را با قاشق بر می داریم.

گلبر گ های جدید را بین گلبرگ های قبلی می زنیم. برای زدن برگ از مرکز وارد می شویم یک خط می کشیم وهمان مسیر را بر می گردیم دوباره همان مسیر را وارد می شویم و با پهنای سوزن به صورت رفت و برگشت ژله را می شکافیم. برای حفره ای که در کار ایجاد شده از همان ژله آلوئه ورا استفاده می کنیم، آنرا ذوب کرده و یک لایه روی کار می ریزیم و توی یخچال می گذاریم تا حفره بسته شود.

برای برگردان کردن ژله یک چاقو را داخل آب گرم می زنیم و دورتادور ژله را آزاد می کنیم. سپس ظرف ژله را حدود 1 دقیقه درون ظرف بزرگتری که پر از آبجوش است می گذاریم، تکان مختصری به ظرف ژله می دهیم و آن را در ظرف دیگر برمی گردانیم. ژله تزریقی زیبای شگفت انگیز ما آماده است.