جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

کارگاه آموزشی فضای مجازی مدیران مرکز قزوین - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

کارگاه آموزشی فضای مجازی مدیران مرکز قزوین

کارگاه آموزشی فضای مجازی مدیران مرکز قزوین

کارگاه آموزشی آشنایی با فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی با محوریت شبکه های اجتماعی در صداوسیمای مرکز قزوین برگزار شد.
دراین کارگاه آموزشی که با هدف آگاهی بخشی به معاونان و مدیران صداوسیمای مرکز قزوین برگزار شد آقای ملکی پور استاد دانشگاه و کارشناس مدیریت فرهنگی با اشاره به وجود نسل جدید تلفن های همراه و حضور مشترکان در شبکه های اجتماعی، کودکان و نوجوانان را اصلی ترین قربانیان این شبکه ها دانست و افزود:  این گروه به خاطر نداشتن تجربه و قدرت تشخیص طیف وسیعی از آسیب دیدگان شبکه های مجازی را تشکیل می دهند.
این استاد دانشگاه همچنین یادآور شد: هم اینک حدود 95 میلیون خط تلفن و حدود 50 میلیون دستگاه تلفن همراه در کشور داریم که عده ی زیادی از مردم بعنوان کاربر از طریق همین تلفن همراه وارد شبکه های اجتماعی می شوند و اگر این حضور حساب نشده باشد بسیار نگران کننده خواهد بود.
آقای ملکی پور در ادامه با اشاره به آسیب های شبکه های اجتماعی خاطر نشان کرد: ترویج بی بندوباری، ایجاد روابط نامناسب اخلاقی، دوری از واقعیت و گرایش به تخیل، شکل گیری هویت های مجازی و عشق های تخیلی از مهمترین آسیب های شبکه های اجتماعی است.
این استاد دانشگاه همچنین گرایش برخی خانواده ها به ماهواره و ابزارهای نوین رسانه ای و همچنین حضور نامناسب در فضای مجازی را مهمترین خطر برای آنان دانست و افزود: حرکت خزنده غرب برای تخریب بنیان خانواده و انحراف نسل جوان مهمترین رویکرد دشمنان در جنگ نرم که دراین جنگ هیچ آژیری برای هوشیاری خانواده ها به صدا در نمی آید و بر خلاف تمام جنگ ها خانواده ها با خرید ابزارهای مخرب رسانه ای برای نابودی خود هزینه می کنند.
آقای ملکی پور همچنین با اشاره به روش های مقابله با تهدیدات نرم دشمنان گفت: توجه به موازین و پایبندی های اخلاقی، تلاش خانواده ها برای پیش بینی برنامه های متنوع و جذاب برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، هوشیاری در مواجهه با فن آوری های نوین، فرهنگ سازی در خصوص فرصت ها و تهدیدات ابزارهای نوین و توجه به تربیت اسلامی و انقلابی مهمترین مؤلفه ها برای مقابله با تهدیدات دشمنان است.
در ادامه ی این کارگاه آموزشی پرسش و پاسخ هم برگزار شد.شهدای مرکز

سخن بزرگان

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

عاقبت دشمنی با حسین(ع)

من عائده ، حرم الله علیه رایحة الجنة. کسى که با او ( حسین ) عناد ورزد ، خداوند رایحه بهشت را بر او حرام گرداند. ( کتاب بحار الانوار 35/405 و احقاق الحق 9/202)

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین