حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸

کسری ۳۵۰ میلیون مترمکعبی آب در دشت قزوین - نمایش محتوایی خبر

 

 

کسری ۳۵۰ میلیون مترمکعبی آب در دشت قزوین

کسری ۳۵۰ میلیون مترمکعبی آب در دشت قزوین

کسری ۳۵۰ میلیون مترمکعبی آب در دشت قزوین

خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: افزایش برداشت از منابع زیرزمینی، حفر چاه های غیرمجاز و تغییرات اقلیمی موجب بحران آب شده و در حال حاضر دشت قزوین با ۳۵۰میلیون مترمکعب کسری آب مواجه است.
حمید قزوینی در کارگاه آموزشی حفاظت تز منابع آبی استان که با حضور بخشداران و کارشناسان و مسئولان کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در گذشته تصویب برخی قوانین در حوزه آب باعث شد امروز با مشکلات جدی مواجه شویم که برای برون‌رفت از آن نیازمند همراهی همه مردم و مسئولان هستیم.
وی بیان کرد: مستقل شدن شرکت‌های آب منطقه‌ای ازجمله اشکالاتی بود که موجب شد در حوضه‌های آبی استانی تصمیم‌گیری شود و به جای نگاه ملی، یک مدیرعامل در هر استان برای خود تصمیم بگیرد و به فکر تامین آب استان خود باشد و گاهی اجرای یک طرح موجب قطع منابع آب سایر استان‌ها شده است.
قزوینی بیان کرد: در راستای اجرایی شدن توزیع عادلانه آب با دادن مجوز ۱۵۰ هزار چاه در مناطق ممنوعه کشور حفر شد و با مجانی اعلام شدن آب‌بها کشاورزی گام نخست برای ایجاد بحران برداشته شد و در سال ۸۹ نیز با دادن مجوز به چاههای فرم یک و پنج بیش از ۱۰۳ هزار حلقه چاه در کشور پروانه گرفت و درمجموع ۴۰۰ هزار حلقه چاه در کشور حفاری شد و امروز باید همه پیامدهای آن را پاسخگو باشیم.جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته به صورت موقت در دسترس نمی‌باشد.