جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

گفتگو با حسین توسلی حجتی تهیه کننده رادیو در مرکز قزوین - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

گفتگو با حسین توسلی حجتی تهیه کننده رادیو در مرکز قزوین


آقای توسلی سلام؛ اول خودتون رو برای مخاطبان ما معرفی بفرمائید.
بنام خدا
من حسن توسلی هستم؛ از سال 71 همکاری خودم را با صداوسیمای مرکز رشت آغاز کردم؛ در طول دوره ی خدمتم در 36 رقابت جشنواره ای اعم از جشنواره های رسانه ملی، فجر، بین المللی و جشنواره های فرهنگی رتبه های مختلف کسب کردم.
سال 92 هم به مرکز قزوین منتقل شدم که افتخار خدمت دراین مرکز نصیبم شده است.
درخصوص اثر تون یک توضیح برای مخاطبان ما بدید لطفا
اثر من یک «آگهی خدمات عمومی» با موضوع سلامت است؛ که از زبان حشرات بیان شده؛ داستان این اثر به الگوی ناصحیح مصرف غذا در زندگی روز مره همه ما می پردازد که بعضاً غذاهای حاضری یا همان «فست فود» ها را مصرف می کنیم.
مهمترین ویژگی اثر شما چیست؟
مهمترین ویژگی این اثر کوتاه، موجز و مؤثر بودن آن است؛ آثاری از این دست در حقیقت در راستای برنامه های گفتگو محوری تولید می گردند که در رسانه با حضور کارشناسان پزشکی و سلامت ساعت ها از آنتن رسانه پخش می شوند.
با این تفاوت که «آگهی های خدمات عمومی» بدلیل ویژگی های ممتاز خود برای مخاطب اثرگذارتر و برای سیاست گذاران رسانه خلاقانه تر تلقی می شوند.
تولید «آگهی های خدمات عمومی» مبتنی بر تفکر، خلاقیت، هنر، جذابیت و ابتکار است که همه این مؤلفه ها منجر به خلق اثری می شوند که سیاست گذاران رسانه می توانند بارها و بارها از این آثار در جدول پخش برنامه ها استفاده کنند؛ بدون اینکه مخاطب از تکرار آن خسته و گله مند باشد.
در مجموع نظر شما نسبت به جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها و این رقابت هنری چیست؟
جشنواره فی نفسه یک رقابت ارزشمند برای محک زدن توانمندی های استان هاست؛ اما در سال های اخیر که آثار راه یافته به جشنواره از بین برنامه های پخش شده  از آنتن انتخاب می شوند؛ به مراتب ارزیابی برای سنجش توانمندی استان ها واقعی تر و جدی تر شده است؛ که این نکته ی قوت جشنواره است و موجب می شود تا آثار حقیقی و اثرگذارتری که پیش از این در نزد مخاطب و شنونده ارزیابی شده به بخش داوری جشنواره راه یابند.
کارجدید برای تولیدو پخش در  دست تهیه دارید؟
بله بنده ماهانه 5 «آگهی خدمات عمومی» با موضوعات مختلف تولید می کنم که سال گذشته این تعداد ماهانه 10 اثر بود اما امسال به دلیل محدودیت های بودجه ای تعداد این آثار به 5 اثر کاهش یافته است.
کمبود بودجه موجب کاهش تولید آثار شده است؟
بله، بنده ضمن قدردانی و تشکر از مسئولین رادیو قزوین که در تولید «آگهی های خدمات عمومی» نقش ارزشمندی داشتند؛ می خواهم عرض کنم آثاری مثل «آگهی های خدمات عمومی» که در رقابت های جشنواره ای دارای عیار خوب و مطلوبی بوده و از سوی مخاطب هم پسندیده شده و مورد تأیید قرار گرفته در سیاست گذاریهای رسانه می بینیم که محدودیت های مالی دقیقاً متوجه تولید این آثار می شوند که پیش از این در نزد مخاطب و ارزیابی های ستادی توفیقات خوبی داشته اند.
بعنوان سخن پایانی چیزی هست که بخواهید بفرمائید؟
بله، تشکر از مدیرکل محترم مرکز، معاون محترم صدا و مدیر محترم تولید صدای مرکز که علی رغم کاستی های متعدد زمینه را برای کارکردن فراهم نموده اند و همچنین تشکر از شما همکاران محترم روابط عمومی مرکز که این فرصت را در اختیار من قرار گذاشتید.
منبع: روابط عمومی مرکز قزوینشهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین