جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

گلباران - نمایش محتوای صدا

 

 

گلباران

گلباران

یکی از کهن ترین جشن های بجای مانده از دوران ایران باستان، عید نوروز است. پس ایران و ایرانی باید تلاش کند فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی و آداب و رسوم بومی و محلی را به نسل های بعد انتقال دهد.

صدای مرکز قزوین در نظر دارد ویژه برنامه گلباران را جهت ایجاد فضایی سرگرم کننده و شاد برای مخاطبین در ایام عصرگاهی نوروز فراهم کند.

گلباران ویژه برنامه ای است که عصر ایام نوروز پخش خواهد شد و در تلاش است تا مخاطبان را از کارهای مثبت اجتماعی و اخلاقی ، آداب و رسوم نوروز ، تقویت روابط خانوادگی و اجتماعی آشنا سازد. این برنامه در ایام عصرگاهی نوروز به تعداد 15 برنامه 120 دقیقه ای از صدای مرکز قزوین تولید و پخش خواهد شد.

محورهای موضوعی برنامه شامل توجه به تحول طبیعت سفره هفت سین ، فراموش کردن کودورت ها و کینه ها ، استفاده از تعطیلات برای انجام کارهای متنوع ، آرزوهای خوب برای همنوعان ، بهترین آیین ها و سنت های نوروز ، سوغات و سفر های نوروزی ، حس خوب مهرورزی و توجه به محیط زیست می باشد.

برنامه دارای آیتم های متن برنامه ، بسته های صوتی، معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان ، معرفی سوغات ها و صنایع دستی استان قزوین ، معرفی آیین ها وسنت های نوروزی ، گزارش ، ارتباط زنده با دستگاههای ستاد تسهیلات نوروزی ، موسیقی با کلام و تلفن و پیامک های مردمی می باشد.

همچنین قطعات نمایشی شامل نمایش خانواده قزوینی ، بخش ریتمیک ، بخش لطیفه ها و بخش شوخی با مطبوعات از دیگر قسمت های این برنامه می باشد.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کنندگان : خانم ها اکرم السادات میری ، آرزو شهنواز ، آمنه پاکدامن و آقای ابراهیم طاهری کیا

تاریخ تولید: 1395