جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

گلباران - نمایش محتوای صدا

 

 

گلباران

Loading the player...
برنامه گلباران در تاریخ های 95/12/29 تا 96/1/1 ساعت 19 و در تاریخ های 2 /96/1 تا 96/1/14 ساعت 17:30 به مدت 120 دقیقه به صورت زنده از صدای مرکز قزوین پخش خواهد شد.
نوروز کهنسال‌ترین آیین ملی در جهان است که جاودانه مانده و یکی از عوامل تداوم فرهنگ ایرانیان است. عید نوروز در فرهنگ و تمدن ما ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد و شناخت آداب و رسوم و فرهنگ خاص این ایام امری ضروری است.
صدای مرکز قزوین در نظر دارد ویژه برنامه گلباران را جهت ایجاد فضایی سرگرم کننده و شاد برای مخاطبین در ایام عصرگاهی نوروز فراهم کند. این برنامه تلاش خواهد کرد تا مخاطبان را با کارهای مثبت
اجتماعی و اخلاقی ، آداب و رسوم نوروز ، تقویت روابط خانوادگی و اجتماعی آشنا سازد. محورهای موضوعی برنامه شامل توجه به تحول طبیعت سفره هفت سین ، فراموش کردن کدورت ها و کینه ها ، استفاده از تعطیلات برای انجام کارهای متنوع ، آرزوهای خوب برای همنوعان ، بهترین آیین ها و سنت های نوروز ، سوغات و سفر های نوروزی ، حس خوب مهرورزی و توجه به محیط زیست می باشد.
برنامه دارای آیتم های متن برنامه ، بسته های صوتی، معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان ، معرفی سوغات ها و صنایع دستی استان قزوین ، معرفی آیین ها وسنت های نوروزی ، گزارش ، ارتباط زنده با دستگاههای ستاد تسهیلات نوروزی ، موسیقی با کلام و تلفن و پیامک های مردمی می باشد.
همچنین قطعات نمایشی شامل بخش لطیفه، نمایش طنز با هدف نقد رفتارهای ناصحیح اجتماعی و ترویج رفتارهای پسندیده فراموش شده ، نمایش مرشد و بچه مرشد می باشد. 
تاریخ تولید: 1395
  • تهیه کنندگان: گروه تهیه کنندگان
  • گویندگان: گروه گویندگان
  • گزارشگران: خانمها پریسا نقی زاده، غزل سلیمانیه، امیر علی اکبر بیک


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام برنامه گلباران برنامه شاد و خوبی است. من هر... ناصر ۱۳۹۶/۰۱/۸ ۰۸:۴۳

ناصر
سلام برنامه گلباران برنامه شاد و خوبی است. من هر روز عصر شنونده این برنامه هستم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۱/۸ ۰۸:۴۳

نظرسنجی

مخاطب گرامی،کدام یک از برنامه های رادیو قزوین را بیشتر می پسندید؟
% آرا
26% 9 a. صدای روستا
29% 10 b. گلستان قصه
24% 8 c. پندهای قندپهلو
21% 7 d. خندانک

کل آرا: 34

Voting is disabled because this poll expired on ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۱۲:۰۰.