سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

یک شب شاعرانه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یک شب شاعرانه

یک شب شاعرانه

در ابتدا مجری برنامه مقدمه ای کوتاه بیان می کند . برنامه با  معرفی کارشناس و دعوت از سه شرکت کننده برنامه و معرفی خود شروع می شود . پس از آنکه بیتی از سوی کارشناس برنامه قرائت شد ابتدا شرکت کننده شماره یک (از حرف آخر بیت کارشناس) بیتی می خواند و شرکت کننده بعدی نیز از حرف آخر شرکت کننده یک ، و این دور ادامه می یابد تا یکی از شرکت کنندگان نتواند پاسخ شعر شرکت کننده مسابقه را بدهد. مسابقه سه مرحله دارد و در هر مرحله امتیاز کسب شده شرکت کنندگان   بیان می شود .  سرانجام دو نفر از میان این سه نفر به مرحله نیمه نهایی برنامه راه پیدا می کنند.

این برنامه می خواهد ضمن معرفی اساتید و بزرگان شعر و ادبیات استان قزوین که در پیشینه چندین هزار ساله استان به وجود آنان می بالیم  ، نسل حاضر را به حفظ و نگهداشت زبان فارسی یاری رساند . بزرگی نظیر: وحید قزوینی، عارف قزوینی ، عبید زاکانی استاد موسوی گرمارودی و ... که در استان قزوین زندگی می کردند . 

یک شب شاعرانه 25 برنامه 30 دقیقه می باشد. این برنامه به تهیه کنندگی نبی اله نظری و کارگردانی کیانوش بهاروند و با اجرای عماد عاملی بصورت ضبطی تولید  و از سیمای مرکز قزوین پخش می گردد.

 

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده: نبی اله نظری

کارگردان: کیانوش بهاروند

اجرا: عماد عاملی