جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

13هزار دقیقه تلاش شبکه قزوین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

13هزار دقیقه تلاش شبکه قزوین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

 

به گفته مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین؛ شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم تبدیل شده و در این میان فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شفاف توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.

حسن اکبری گفت: رسانه استانی  با توجه به جایگاه و وظیفه خطیر و نقش مهم خود در ارتقای دانش و آگاهی مردم باید به عنوان نماینده افکار عمومی آحاد جامعه را با اهمیت رعایت موارد پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا و مخاطرات حضور در اجتماعات و معابر عمومی و اهمیت حضور در منزل برای قطع چرخه انتقال این ویروس آشنا کند.

وی افزود: در همین راستا سیمای مرکز قزوین در سه ماهه نخست سال جاری و تا به امروز با پخش 5200 دقیقه برنامه به این موضوع پرداخته است. شبکه قزوین در برنامه های انعکاس، بوی عیدی، پسته خندان، تا آسمان، چهلستون، رنگ زندگی، سلامت مینــودری، ،162 شــفا خـانه ،شمیم سحر، صمـــیمانه، طبیبانه، نـــفس مــــاه، نور باران، و هم سفره ایم به موضوع اطلاع رسانی و آموزش شیوه های مقابله با ویروس کرونا پرداخته است.

مدیر دفتر و روابط عمومی اظهار داشت: اطلاع رسانی شفاف و بهینه نقش مهمی در فرهنگ سازی موثر برای پیشگیری از شیوع این بیماری دارد و رادیو قزوین هم در کنار این امر با تولید و پخش مطالب آموزشی برای ارتقای آگاهی های شنوندگان استان قدم بر می دارد.

وی افزود: رادیو قزوین هم در سه ماهه نخست امسال و تا به امروز با تولید و پخش 7600 دقیقه برنامه اعم از بخش ها، میان برنامه ها و برنامه های تامینی مختص اطلاع رسانی به شنونده ها با موضوع پیشگیری و آموزش نحوه مبارزه با ویروس کرونا در برنامه های تولیدی و هم در تمام برنامه های زنده صبحگاهی و شبانگاهی ،پخش پیامهای اطلاع رسانی با همین موضوع در برنامه «روی خط باشید»، گفتگو با مسئولین به نسبت اقتضاء برنامه در خصوص اطلاع رسانی لحظه به لحظه و دقیق از اخبار ستاد ملی مبارزه با کرونا و اخبار پیرامون رویدادها و تعطیلی ها و برنامه «کلبه مهر» هم به موضوعات پزشکی مرتبط با کرونا به این موضوع پرداخته است.

اکبری اظهار داشت: رسانه باید به عنوان نقطه ارتباط بین مردم و مسوولان اخبار و مطالب صحیح و لزوم رعایت موارد پیشگیرانه را از مسوولان ذیربط به مردم و انتظارات و انتقادات به حق و صحیح مردم را به متولیان امر منعکس کند.معاونت خبر هم با پیروی از این الگو در سه ماهه نخست سال جاری با تولید و پخش 650 دقیقه گزارش خبری با موضوع کرونا، ارتباط زنده در هر بخش خبری با ستاد پیشگیری و اطلاع رسانی به مردم در بخش گفتگوی خبری ساعت20، تولید و پخش گفتگوی ویژه خبری به صورت زنده با همین موضوع با دعوت از مسئولین امر به این موضوع پرداخته است.

اکبری گفت: معاونت فضای مجازی هم با تهیه و تولید پادکست با پیرامون شیوع و مبارزه با کرونا در قالب موشن گرافیک، تولید اینفوگرافیک راههای پیشگیری و علائم بیماری کرونا، تولید گزارش تصویری با عنوان حقایقی درباره کرونا در قالب عکس نوشت و بازتولید و انتشار برنامه تلویزیونی فرصت برتر با هدف تقطیع دروس آموزشی دوره های ابتدایی و متوسطه اول و دوم در تمامی بسترهای مجازی به این امر می پردازد.شهدای مرکز

سخن بزرگان

پل های ارتباطی با صداوسیمای قزوین

پل ­های ارتباطی با مرکز

روابط عمومی

تلفن گویا: 162

تلفن: 32162112

کد قزوین: 028

پیامک : 30000281

واحد سیما

تلفن: 32162064

پیامک: 30000282

واحد صدا

تلفن: 32162056

پیامک: 30000283

واحد خبر

تلفن: 32162105

پیامک: 30000281

واحد سایت

تلفن: 32162250

نشانی سایت: qazvin.irib.ir

تلفن مرکزی

(تلفنخانه)

تلفن: 4 - 33670070

نشانی مرکز

قزوین، انتهای خیابان نوروزیان، روبروی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، صدا و سیمای مرکز قزوین